غار سنگ شکن

در قسمتی از البرز کوه،حدود جنوب شرقی جهرم،در اثر برداشت سنگ های آهکی برای استفاده در ساختمان سازی،غار مصنوعی بزرگی قرار دارد که به عقیده بسیاری،یکی از بزرگترین غارهای مصنوعی جهان است.در قسمت های مختلف آن،ستون هایی به منظور جلوگیری از ریزش کوه،باقی مانده است و منظره ای زیبا و قابل توسعه در جهانگردی به وجود آورده است.

این شهرستان،مرکز میراث فرهنگی،موزه و مرکز جهانگردی ندارد و دارای 11مرکز مذهبی تاریخی می باشد.البته،به دلیل نبود تشکیلات سازمان میراث فرهنگی در سطح شهرستان،تعداد بازدیدکنندگان،ثبت نشده است.این شهرستان،مهمان خانه و رستوران ایرانگردی و جهانگردی ندارد.

درصد هتل و رستوران معمولی نسبت به ایران،0.9درصد است.تعداد مناظر و چشم انداز های طبیعی شهرستان،2واحد است که 4.1درصد از کل مناظر طبیعی استان را شامل می شود.

کمبود عوامل مطرح شده و موقعیت نامناسب جهرم از نظر انزوای جغرافیایی که باعث شده است تا این شهرستان،مسیر رفت و امد و ترانزیت نباشد،عدم رشد گردشگری در این شهرستان را در پی داشته است.

اساسی ترین اقدام در حل مشکلات گردشگری شهرستان جهرم،خارج کردن این شهر از انزوای جغرافیایی و توسعه ارتباطات و مرکز میراث فرهنگی،هتل ها،تفرجگاه ها و نمایشگاه های آثار دیدنی شهرستان است.